Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wózki dla dziecka - czym się kierować przy wyborze optymalnego wózka

2021-01-27
Wózki dla dziecka - czym się kierować przy wyborze optymalnego wózka

Wózek dla dziecka to jedna z najważniejszych rzeczy do kupienia podczas organizowania wyprawki dla malucha. To rzecz, która będzie towarzyszyła mamom oraz ich pociechom podczas większości codziennych czynności. Spacer z pociechą to jedna z najważniejszych czynności , wzmacnia odporność dziecka, wspomaga jego rozwój a jednocześnie stanowi jedną z nielicznych form relaksu dla każdej młodej mamy. Dlatego wybór odpowiedniego wózka dziecięcego jest niezwykle ważny. Przed zakupem idealnego, warto zastanowić się nad potrzebami dziecka oraz sprawdzić jakie rodzaje wózków są obecnie dostępne na rynku.

Podstawowe zasady przy wyborze odpowiedniego wózka dziecięcego

Wózek dla niemowlaka będzie stanowił jego pierwszy pojazd który pozwoli mu odkrywać otaczający świat. Ogromy wybór wózków stanowi nie lada wyzwanie dla rodziców.Czym się kierować przy wyborze wózka dziecięcegoPoniżej kilka istotnych rad. 

-wykonanie z dobrej jakości materiałów

Dobry wózek powinien być solidny i wykonany z dobrej jakości materiałów. Spacery, nierzadko w kiepską pogodę, nierówne podłoże oraz inne czynniki nie powinny zagrażać trwałości wózka. Warto zwrócić uwagę na to z jakiego materiału został wykonany, czy zapewnia komfort i izolację cieplną a także na wykonanie rączki oraz pozostałych elementów. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest zakup wózka wykonanego z materiałów recyklingowych, które nie tylko pozwalają dbać o środowisko.Sklep z wózkami dziecięcymi www.ekomaluch.pl posiada w swojej ofercie wózki przyjazne dla środowiska naturalnego, zapewniające jednocześnie bezpieczeństwo i komfort malucha. 

- waga wózka

jest szczególnie istotnym parametrem dla osób mieszkających w blokach bez windy, ale czynnik ten ma też znaczenie podczas pokonywania krawężników czy pakowania wózka do auta. Standardowa waga wózka wynosi od 10 do 25 kg. Rozpiętość ta jest ogromna, jeśli doliczymy wagę dziecka oraz przedmioty które wozimy w wózku. Wózek powinien być zwrotny oraz łatwo dopasowywać się do powierzchni po której jeździmy.

-rozmiar kół ma znaczenie

Rozmiar kół należy dopasować do powierzchni po jakiej najczęściej będzie jeździł wózek. Małe koła pozwalają na swobodne manewrowanie i są idealne do płaskich powierzchni, większe natomiast będą idealne do trudniejszych terenowych warunków. Większe, pompowane koła lepiej amortyzują wstrząsy a dziecko ma większy komfort podczas jazdy.  

-dopasowanie do stylu życia

Wózek powinien być dopasowany do stylu życia rodziców oraz ich pociech. Osoby które prowadzą aktywny styl życia wybierają sportowe wózki, które pozwalają na szybką i bezpieczną jazdę przy jednoczesnym realizowaniu pasji rodziców. Aerodynamiczna konstrukcja, zwrotność oraz możliwość uprawiania sportu jednocześnie będąc z maluchem to cechy które charakteryzują modne wózki dziecięce. Wielofunkcyjność wózków dziecięcych Młodzi rodzice mają do wyboru wiele typów wózków zaczynając od gondoli i spacerówki po wózki wielofunkcyjne. W pierwszych tygodniach życia idealnym wózkiem dla niemowlaka jest typowa gondola. Wózki tego typu chronią dziecko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, są głębokie i przestronne dzięki czemu zapewniają komfort. Wózek spacerowy przydaje się w momencie gdy dziecko zaczyna siadać. Dobrym rozwiązaniem staje się decyzja o zakupie wózka wielofunkcyjnego który łączy w sobie funkcje gondoli i wózka spacerowego. Wózki dla dzieci wielofunkcyjne Wielofunkcyjne wózki dla dzieci składają się z kilku elementów i doskonale zastępują dwa wózki oraz fotelik. Zakup wózka wielofunkcyjnego to zakup na długie lata, bowiem wózek zmienia się wraz z dzieckiem. Wielofunkcyjne wózki dla niemowląt pozwalają rodzicom na korzystanie z funkcji gondoli i spacerówki naprzemiennie, w zależności od potrzeb dziecka. Są idealnym rozwiązaniem także w przypadku posiadania dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Gondola pozwala na podróżowanie w pozycji leżącej, jest idealna dla niemowląt oraz dzieci do 4 roku życia, spacerówka jest przeznaczona dla starszych dzieci, które potrafią samodzielnie siedzieć. Wózki dziecięce nowoczesne pozwalają na łatwe składanie i rozkładanie w dowolnie wybranym momencie. Wiele z nich posiada możliwość regulacji pozycji spania, które zwiększają komfort malucha. Wyposażenie wózka z dodatkowe podwozie pozwala zwiększyć ilość miejsca na nogi. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w rozkładane siedzisko, które pozwala na przewożenie dwójki dzieci jednocześnie. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko czas ale i pieniądze

– rodzice nie muszą kupować drugiego wózka czy montować dodatkowej dostawki.

Aby kupić wózek łączący wszystkie te cechy warto znaleźć dobry sklep z wózkami dziecięcymi. Niezbędne akcesoria w jakie powinien być wyposażony wózek dla niemowlaka Akcesoria wózkowe nie tylko zwiększając komfort ich używania ale są idealnym uzupełnieniem stylu wózka i podkreślają jego charakter. Modne wózki dziecięce są wyposażone w moskitierę, folię przeciwdeszczową, parasolkę, organizer na rączkę wózka, boczny uchwyt na kubek. Moskitiera przydaje się zarówno podczas spaceru w ogrodzie czy lecie ale także chroni dziecko przed owadami, zanieczyszczeniami z zewnątrz, dodatkowo stanowi ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Dobrym rozwiązaniem jest także zamontowanie organizera lub  uchwytu na kubek. Odpowiednio dobrany utrzyma napoje w pozycji pionowej, zapobiegnie ich rozlaniu oraz utrzyma temperaturę napoju zwłaszcza w chłodne dni.  

- wózki trzyosobowewózki czteroosobowe - rozwiązania również dla żłobków

W ofercie znajdują się również wózki "wielodzietne" - jest to unikatowe rozwiązanie nie tylko dla rodziców trojaczków lub czworaczków, ale coraz większe zainteresowanie tymi produktami wykazują żłobki oraz kluby malucha. To doskonałe rozwiązanie dla opiekunek na sprawne zabranie niechodzących jeszcze dzieci na spacer

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
pixel