Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wyjazd z dziećmi a korki na drodze

2019-07-30
Wyjazd z dziećmi a korki na drodze

Sezon prac drogowych trwa, nie sposób tego nie tylko nie zauważyć, ale również nie poczuć na własnej skórze. Niestety, jednocześnie na drogach jest wzmożony ruch, co jest uwarunkowane wakacyjnymi wyjazdami Polaków. Trzeba być przygotowanym na nieprzyjemne niespodzianki. Wielogodzinne stanie w korkach, objazdy i utrudnienia – każdy kierowca wie, że nie jest to zbyt komfortowa sytuacja.

Wyjazd z dziećmi, a wydłużona podróż

Szczególnie taka sytuacja nie sprzyja rodzicom z dziećmi. Uciążliwa podróż potrafi dać w kość. Dla malucha z każdą kolejną godziną taka wycieczka staje się coraz bardziej męcząca. Niektórzy pewnie się z tym nie zgodzą, twierdząc, że przecież dziecko w każdej chwili może iść spać. Rodzice jednak doskonale wiedzą, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Mały człowiek nie jest w stanie usiedzieć w jednym miejscu nawet pół godziny, nie mówiąc już o 5 czy 6 godzinach, a niekiedy nawet dłużej.

Ekomaluch wspiera rodziców i ich dzieci, dlatego mamy dla Was kilka rad, jak się przygotować do wakacyjnej podróży z maluchem.

  1. Nie zapominaj o wygodnym i odpowiednio wyprofilowanym foteliku.
  2. Kiedy dziecko jest małe, postaraj się zaplanować podróż w jego porze snu, najlepiej w nocy.
  3. Dostosuj ubiór dziecka do panujących warunków na dworze, ale przede wszystkim do temperatury w samochodzie. Dziecku nie może być ani za gorąco ani za zimno.
  4. Posiłki podawaj dziecku nie w samochodzie, a podczas postoju. Czasami długi korek może być ku temu dobrą okazją.
  5. Nie zapomnij podgłówka do spania dla dziecka. Na pewno wpłynie to na komfort podróży.
  6. Miej pozytywne nastawienie, ale nie śpiesz się. Planowanie, że musicie być na miejscu o konkretnej godzinie może jedynie dostarczyć Wam dodatkowego stresu.
  7. Miej przy sobie coś do jedzenia i do picia, ale staraj się unikać ciężkich potraw.

Oswoić dziecko z warunkami na drodze

Być może dla niektórych dzieci będzie to pierwszy wakacyjny wyjazd. Taka podróż w nieznane, nowe środowisko może być fascynujące, ale w niektórych przypadkach może okazać się niekorzystne dla dziecka. Wzmożony ruch na drogach, prace i pojazdy drogowe i dźwigi – to obce środowisko dla młodego człowieka. Możesz jednak zadbać o to, aby wcześniej poznało to środowisko. Spraw dziecku prezent, który dla niego będzie źródłem radości, a Tobie pozwoli się nieco uspokoić przed podróżą.

Duże dźwigi mogą być przytłaczające dla dziecka. Może w takim razie na początek drewniany dźwig z ruchomymi elementami?

Drewniany dźwig, Plan Toys®

Inną ciekawą propozycją jest drewniany pojazd, który podczas problemów na drodze pomaga wyjść kierowcom z tarapatów.

Samochód ratunkowy, Plan Toys®

Jest jeszcze coś, co może uprzyjemnić długą podróż. Warto, aby dziecko miało jakieś zajęcie, które nie pozwoli mu się nudzić. Na drogach jest mnóstwo znaków drogowych, dlaczego zatem nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Naukę znaków drogowych możesz zacząć jeszcze przed wyjazdem. Posłużą do tego drewniane znaki drogowe.

Drewniane znaki drogowe i światła, Plan Toys®

Przed wyjazdem poświęć dziecku trochę czasu na naukę, a podczas podróży sprawdź jego postępy. W taki sposób na pewno uciążliwa droga minie dużo szybciej. 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019

Polecane

pixel