Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zalety ekologicznych wybielaczy i odplamiaczy

2020-06-12
Zalety ekologicznych wybielaczy i odplamiaczy

Trudne do usunięcia plamy to codzienność każdego rodzica. Szczególne trudności zaczynają się na etapie rozszerzania diety oraz przy próbach samodzielnej nauki jedzenia. Dziecięce ubranka wymagają wtedy zastosowania silniejszych środków piorących, czyli wybielaczy. Jednocześnie każdy rodzic musi pamiętać, że delikatna skóra dziecka często reaguje podrażnieniami na tradycyjne chemiczne odplamiacze. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się ekologiczny wybielacz, który usuwa plamy przy pomocy naturalnych substancji bezpiecznych dla skóry i dla środowiska. Sprawdź, jakie są jego zalety!

Dlaczego zwykłe wybielacze są niebezpieczne dla zdrowia?

Tradycyjne produkty odpierające plamy opierają swój skład na środkach chemicznych, takich jak amoniak, formaldehyd, laurylosiarczan sodu, związki chloru czy wybielacze optyczne. Chociaż substancje tego typu są dopuszczone do stosowania, to wiele z nich może oddziaływać niekorzystnie na nasze zdrowie i środowisko naturalne, a w szczególności na wrażliwą skórę dzieci. Preparaty wybielające mogą stać się przyczyną alergii skórnych, infekcji dróg oddechowych, podrażnień błon śluzowych czy nawet osłabionej odporności. Są także bardzo niekorzystne ze względów ekologicznych, co również powinno być priorytetem dla rodziców, którzy myślą o przyszłości swoich dzieci. 

Ekologiczny wybielacz zalety

Jeśli chodzi o odplamiacze ekologiczne, zalety tego typu produktów dostrzegamy już na etapie analizy ich składu chemicznego. Środki piorące oznaczone znakiem eko skomponowane są na bazie dobrze znanych substancji, w większości pochodzenia naturalnego. Nie znajdziemy w nich wybielaczy optycznych, formaldehydu, enzymów, toksycznych lub syntetycznych substancji zapachowych, silnych konserwantów czy drażniących związków pianotwórczych. Ekologiczny odplamiacz usuwa plamy przy pomocy takich substancji, jak na przykład nadwęglan sodu, który w trakcie prania przekształca się w zwykłą sodę oraz tlen - składniki całkowicie neutralne dla zdrowia i środowiska. Preparaty tego typu są zatem łagodne dla skóry oraz bezpieczne dla alergików. Nie powodują duszności, łzawienia oczu ani uczucia szczypania w gardle. Ich zaletą jest także przyjemny, naturalny zapach, który nie sprawia dziecku dyskomfortu. Co więcej, ekologiczny wybielacz jest w większości przypadków odpowiedni zarówno do prania tkanin białych, jak i kolorowych. Stanowi zatem produkt o uniwersalnym zastosowaniu. 

Ekologiczne wybielacze - dlaczego warto?

Ekologiczny odplamiacz działa na tej samej zasadzie, co tradycyjne produkty tego typu. W zależności od ich formy można nakładać je bezpośrednio na tkaniny lub stosować do namaczania. Preparat dodany do wody pomoże odświeżyć ubranko i przywrócić mu blask. Ekologiczne wybielacze mogą być stosowane do tkanin białych i kolorowych, dzięki czemu dodawanie ich do prania nie stwarza ryzyka uszkodzenia materiału. Produkty oznaczone jako ekologiczne stanowią zatem opłacalną, uniwersalną alternatywę dla tradycyjnych środków, które mogą niszczyć ubrania, a dodatkowo nie podrażniają skóry i nie szkodzą środowisku. Dzięki nim nie musimy wybierać pomiędzy skutecznością odplamiania a bezpieczeństwem dzieci. Detergenty ekologiczne są bowiem naturalne, łagodne i efektywne jednocześnie. 

Zaplamione dziecięce ubranka nie muszą być spisywane na straty. Rodzice, którzy pragną bezpiecznie i skutecznie przywrócić estetyczny wygląd tkaninom, mogą bez obaw sięgać po ekologiczne odplamiacze i wybielacze, które działają w oparciu o efektywne, lecz łagodne środki czyszczące - bezpieczne dla skóry i dla środowiska. 

 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020

Polecane

pixel