Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zbuduj własne miasto – gdy za oknem nieśmiało świeci słońce...

2020-04-24
Zbuduj własne miasto –  gdy za oknem nieśmiało świeci słońce...

W marcu, jak w garncu... kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata- stare, polskie przysłowia nadal funkcjonują i mają swoje odzwierciedlenie w pogodzie za oknem. Nie zawsze pierwsze promienie słońca oznaczają, że to już czas na długie spacery i całe dnie spędzone na dworze. Bardzo często wczesna wiosna płata nam psikusy. Jak zatem zatrzymać w domu nasze dziecko, kiedy pogoda na dworze nie sprzyja długim zabawom na świeżym powietrzu?

Sposobów na ciekawe spędzenie czasu w domu jest wiele, jednak nie zawsze rodzic jest w pełni sił po ciężkim dniu pracy, aby wdrożyć je w życie. Dzieci cenią sobie nie tylko mnóstwo kolorowych zabawek, które zajmują większość miejsca w ich pokoju, ale obecność mamy i taty. Wspólna zabawa jest chyba najbardziej doceniana przez nasze pociechy. Nie chodzi nam tutaj o oglądanie telewizji czy bajek na video. Dużo lepszym pomysłem jest czytanie maluchowi jego ulubionej książki, gra we własnoręcznie stworzoną grę, rozwiązywanie zagadek czy malowanie obrazków. Na wszystko jednak potrzeba czasu, który w życiu dorosłego człowieka jest dzisiaj na wagę złota.

Wzbudzenie zainteresowania u małego odkrywcy, który jest ciekawy świata i tego, co go otacza ze wszystkich stron to nie lada wyzwanie dla rodziców. Dziecko szybko się nudzi i bardzo trudno jest mu na dłużej zająć się jedna zabawką. Kreatywność rodziców jest więc bardzo pożądana. Nie sposób jest włączyć film animowany czy grę na konsoli. Kilkumiesięczne czy roczne dziecko ma inne potrzeby, do których należy się dostosować i wybierać takie formy zabawy, które go zainteresują i będą sprzyjać jego rozwojowi. Szczególnie takie zaciekawienie dziecka jest ważne w okresie, kiedy pogoda nie jest jeszcze najodpowiedniejsza na długie spacery, grę w piłkę czy długie godziny spędzone na placu zabaw.

Zabawa w budowanie miasta

Dzieci lubią tworzyć, o czym świadczy ich duże zainteresowanie klockami i układankami. Nawet u kilkumiesięcznego dziecka obserwujemy radość i uśmiech, kiedy uda mu się połączyć ze sobą dwa klocki czy dopasować dwa elementy układanki. Dodatkowo wśród dzieci bardzo popularne są zabawy w miasto, dlatego poniżej przygotowałam kilka propozycji zabaw w budowanie miasta niekoniecznie z klocków.

Magnetyczna teczka - układanka: Miasto

Magnetyczna teczka - układanka: Miasto

Przybijanka miasto, manulana zabawa z figurami

Przybijanka miasto, manulana zabawa z figurami, Goki

Naklejki wielokrotne Miasto 5 Plansz 200 szt

Melissa, Naklejki 5 Plansz Miasto wielokrotne 200szt

Klocki do budowy miasta w drewnianej walizce

Miasto - Drewniana Walizka - Melissa & Doug

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel