Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Lanolina bezwodna, EP9, 100 g, Esent

Lanolina bezwodna, EP9, 100 g, Esent

  • Lanolina, surowiec (wosk) pochodzenia odzwierzęcego, otrzymywana w procesie czyszczenia owczej wełny. Lanolina poddawana jest procesowi odwodnienia (stąd jej nazwa bezwodna).
21,99 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy

Lanolina bezwodna, EP9, 100 g

Lanolina, surowiec (wosk) pochodzenia odzwierzęcego, otrzymywana w procesie czyszczenia owczej wełny. Lanolina poddawana jest procesowi odwodnienia (stąd jej nazwa bezwodna).

W temperaturze 20oC lanolina , ma postać gęstej, ciągnącej masy, o barwie kremowej.
Lanolina nie rozpuszcza się w tradycyjnym tego słowa znaczeniu w wodzie, natomiast jest w stanie wchłonąć wodę (wraz z rozpuszczonymi w wodzie składnikami aktywnymi) do 200% swojej wagi, tworząc emulsje. Rozpuszcza się dobrze w tłuszczach.

Lanolina bezwodna zawiera w swym składzie :


cholesterol, izocholesterol, lanosterol, dihydroergosterol, dihydrolanosterol, metacholesterol, hydroksycholesterol, alkohol lanylowy, cetylowy i cerylowy, kwas cerotynowy, kwas karnaubowy, kwas palmitynowy i kwas stearynowy. Farmakopea Europejska wprowadziła wymóg badania zawartości pestycydów w lanolinie; ich ilość nie może przekraczać 1 ug/kg.

Działanie.

Lanolina, ma zdolność przenikania w głąb skóry. Na powierzchni tworzy cienku mocno tłusty film, izolujacy skórę od niekorzystnych warunków zewnętrznych (suche powietrze, mrozy itp), zmiękcza naskórek i wygładza skórę. Dzięki możliwości łączenia się taz z tłuszczami jak i wodą jest naturalnym emulgatorem.

Stosowanie.

W przemyśle kosmetycznym (tak tym wielkim jak i w tym domowym), wykorzystywana jest jako składnik natłuszczajacy i nawilżajacy, emulgator, oraz środek transportujący składnik aktywne w głąb skóry.
Stosuje się go jako dodatek do kremów, pomadek, mydeł.

Domowa kuracja lanolinowa do impregnacji otulaczy wełnianych (wg Puppi):

Przygotuj:

  • 1 litrowy słoik

  • łyżeczkę płatków mydlanych lub szarego mydła (ewentualnie mydła marsylskiego)

  • wrzątek

  • łyżeczkę 100% lanoliny bezwodnej

Do słoika wsypujemy płatki mydlane oraz lanolinę, a następnie wypełniamy go wrzątkiem. Mieszamy do całkowitego rozpuszczenia. Powinna powstać jednolita ciecz o mlecznym kolorze bez kawałków nierozpuszczonej lanoliny ani żółtego „kożuszka”. Gotowy roztwór studzimy do takiej temperatury, żeby swobodnie można było zanurzyć w nim rękę.

Polecamy lanolinować osobno otulacze w jasnych i ciemnych kolorach oraz kolorach mocno różniących się od siebie, aby uniknąć zafarbowania jednych przez drugie. Gatki wełniane do lanolinowania wywracamy na lewą stronę. Otulacze i gatki z wełny pochodzącej z recyklingu możemy moczyć całą noc, natomiast otulacze szyte z tkaniny wełnianej moczymy tylko kilka godzin. 3-4 godziny w zupełności wystarczą. Ważne, aby nie przekraczać tego czasu, ponieważ dłuższe moczenie może powodować kurczenie się otulacza.

Marka
Kod producenta
5902574355713
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Jak prać wełnę?
Wełna nie jednemu z nas zapewne kojarzy się z gryzącymi swetrami i szalikami. Wełny to oczywiście coś więcej niż „agresywne” materiały. Ile zwierząt, z których da się pozyskać wełnę tyle samych rodzajów wełny. Nie zależnie od tego czy to wełna z owcy, królika, lamy, kozy czy wielbłąda- wszystkie wymagają innej pielęgnacji i konserwacji niż typowe bawełniane i poliestrowe dzianiny, które możemy znaleźć w naszych garderobach.
Czytaj więcej
Jakie wybrać tkaniny dla dzieci i jak o nie dbać?

Aby móc swobodnie poruszać się w tematyce tkanin i materiałów bardzo istotne jest wyjaśnienie podstawowego podziału rodzajów tkanin. Ze względu na pochodzenie włókien, materiały możemy podzielić na:

-        Tkaniny naturalne (do naturalnych zalicza się materiały uszyte z włókien pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego),

-        Tkaniny sztuczne (wytwarzanie od podstaw w laboratorium, jednakże do wyprodukowania tych tkanin używa się surowców naturalnych jak na przykład celuloza drzewna),

-        Tkaniny syntetyczne (tak samo powstają w laboratorium, do stworzenia ich używa się, jednakże surowców nie występujących naturalnie w przyrodzie, na przykład pochodne wyniku syntezy ropy naftowej).

Czytaj więcej
Pieluszki wielorazowe dla dzieci - jak o nie dbać by długo służyły?

Korzystanie z pieluch wielorazowego użytku jest równoznaczne z dodatkowym praniem. Pomimo konieczności częstego prania, miękkie pieluchy bawełniane i te z polaru są o wiele bardziej ekologiczne od swoich jednorazowych odpowiedników. Są też o wiele zdrowsze dla dzieci i środowiska. Jak dbać o pieluszki by posłużyły jak najdłużej?
Czytaj więcej
Instrukcje postępowania z pieluchami wielorazowymi
Ogólne zasady: Pieluszki i wkłady powinny być prane po każdym użyciu. Chyba, że mamy do czynienia z otulaczami, które możemy użyć kilkakrotnie wymieniając jedynie wkłady. Po zdjęciu mokrej pieluszki, wkład należy wyjąć lub wyciągnąć z kieszonki. Przechowujemy je rozłożone w suchym wiaderku do 3 dni (po dłuższym czasie w pieluszkach i wkładach mogą się namnożyć bakterie).
Czytaj więcej
pixel