Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pieluszki wielorazowe dla dzieci - jak o nie dbać by długo służyły?

2020-09-04
Pieluszki wielorazowe dla dzieci - jak o nie dbać by długo służyły? Napełnienie worka na pranie nieprzyjemnie pachnącymi i wilgotnymi pieluchami, odstrasza większość rodziców przed ich wyborem. Czy na pewno mają rację? Nie! Prawidłowe dbanie o pieluchy czyni z nich dobrą alternatywę pieluch jednorazowych. Ale jak to robić?
 
Ile pieluch potrzebuje?
To zależy od Twojego harmonogramu prania. Dla niektórych dwa tuziny to wystarczająca liczba dobra liczba, a inni wolą mieć ich więcej pod ręką. Możesz liczyć na to, że Twój maluch będzie wymagał przewijania od 8 do 12 razy na dobę, więc może Ci się przydać przynajmniej tyle pieluch, aby nie skończyły się między praniami. Nie należy dopuszczać do tego, aby brudne pieluchy były niewyprane dłużej niż dwa lub trzy dni, pomaga to również w zapobieganiu osadzania się plam. Higiena przede wszystkim.
 
Częstym problemem pieluszek wielorazowych jest konieczność przebrania dziecka na zewnątrz. Pieluszka AIO (all in one) rozwiązuje ten problem. Specjalne wkłady zapobiegają wyciekom i izolują wilgoć. Twoja torba na pieluszki może być znacznie szczuplejsza.
 
Woda i detergent
Po pierwsze, musisz dowiedzieć się nieco o swojej wodzie. Jeśli jest zbyt twarda, niektóre proszki mogą działać gorzej. Po drugie, wybierz detergent, który dobrze współpracuje z pieluchami wielorazowymi. Unikaj tych, które mogą być drażniące dla Twojego dziecka i mają ponad 5% mydła. Proszek ekologiczny zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Skóra najmłodszych dzieci jest bardzo wrażliwa. Większość zwykłych detergentów do prania zawiera dodatki, które mogą gromadzić się na pieluszce lub powodować inne problemy, zwłaszcza jeśli pieluchy nie są wystarczająco dobrze spłukane. Ekologiczny proszek zwykle nie powoduje takich problemów. Odplamiacz ekologiczny podobnie jak proszek nie zawiera syntetycznych detergentów i rozjaśniaczy. Takie środki są najbezpieczniejsze i bardzo skuteczne. Dodatek antybakteryjny do prania to konieczność, jeśli pierzesz w temperaturze poniżej 60 stopni.
 
Czyszczenie pieluszki
Nie potrzeba robić dużego wysiłku, aby wyczyścić pieluchę przed włożeniem jej do prania. Kupa dzieci karmionych samym mlekiem bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, więc możesz umieścić brudną pieluchę bezpośrednio w pojemniku, który używasz do przechowywania brudnych pieluch. Jeśli Twoje dziecko jest już karmione stałym jedzeniem, pielucha wielorazowa po zużyciu powinna być oczyszczona przed wrzuceniem jej do sterty do prania. Wystarczy wyrzucić zawartość do toalety. Papierki jednorazowe do pieluch bardzo ułatwiają to zadanie. 

 
Dzień prania
Podstawową metodą jest opłukanie pieluszki letnią wodą, po którym następuje pranie w temperaturze 60 stopni. Istnieje wiele sposobów wykonania serii zimnego i gorącego prania, w zależności od pralki. Rozpoczęcie od letniej wody jest ważne, ponieważ skutecznie zmniejsza ona plamy. Pranie gorącej wodzie jest również istotne (o ile nie istotniejsze), ponieważ gorąca woda lepiej nadaje się do odkażania pieluch.
 

Pamiętaj, aby nie wirować pieluch na więcej niż 800 obrotów na minutę, ani nie suszyć ich w suszarce bębnowej, czy na słońcu. Takie postępowanie może znacznie skrócić żywotność PULu i gumek w pieluszkach.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Polecane

pixel