Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pieluszki EKO

( ilość produktów: 19 )

Przechodząc na nowe, biodegradowalne pieluchy jednorazowe, możesz pomóc środowisku, jednocześnie zapewniając dziecku zdrowszy wybór pieluch. Jako odpowiedzialny rodzic podejmij świadomą decyzję, co Twoim zdaniem jest najlepsze dla Twojego dziecka W ofercie znajdują się pieluchy biodegradowalne polecanych firm:  pieluchy Bambo nature pieluchy Muumi Baby pieluszki Beaming Baby pieluszki Bamboolove

Jakie są zalety ekologicznych pieluszek? 

Łatwość użytkowania w porównaniu do zwykłych pieluch wieloarazowego użytku. Wygoda jaką daje możliwości wyrzucenia pieluch zamiast ich prania. Dzięki temu, że nie zawierają tylu szkodliwych dla zdrowia chemikaliów, co zwykłe jednorazowe pieluchy, biodegradowalne jednorazowe pieluchy są o wiele zdrowsze w noszeniu, a także w obsłudze. Substancje chemiczne mogą mieć kilka skutków zdrowotnych dla dziecka, od astmy dziecięcej po obniżenie liczby plemników u mężczyzn, gdy dorosną. Pieluchy biodegradowalne wytwarzane są z naturalnych źródeł, takich jak kukurydza i miazga drzewna, co oznacza, że pieluchy te nie wymagają wydobywania i przetwarzania nienaturalnych i szkodliwych dla środowiska zasobów naszej planety Ziemi.  Ekologiczne pieluchy jednorazowe nie są wybielane chlorem, jak większość zwykłych pieluszek, co oznacza, że nie dodaje się do nich toksycznych produktów ubocznych produkcji chloru. Jest to zdrowsze zarówno dla zdrowia małego dziecka, jak i pracowników fabryki w której produkuje się pieluszki.  Ponieważ każdy szuka miejsca, w którym można poprawić swój ślad ekologiczny, biodegradowalne jednorazowe pieluchy są z pewnością dodatkiem dla każdego rodzica, który chce być bardziej świadomy ekologicznie, jednocześnie poprawiając zdrowie swojego maluszka i planety.   

Dlaczego warto zrezygnować z tradycyjnych jednorazowych pieluszek?

Zwykłe pieluszki są mocno rozreklamowane, ale niestety nie mówi się o ich wszystkich cechach. Pieluszki jednorazowe mają całkiem sporo wad, oto niektóre z nich. Mogą powodować wysypki skórne - dziecięca skóra jest bardzo delikatna, a część zwykłych pieluch sprawia, że staje się zaczerwieniona i podrażniona. Zawierają substancje toksyczne - dziecko ma na sobie pieluszkę przez prawie 24 godziny w ciągu doby, a w tym czasie pieluchy mają bezpośredni i stały kontakt ze skórą dziecka, co oznacza, że wszelkie toksyczne substancje chemiczne obecne w pieluchach mogą łatwo dostać się do organizmu dziecka. Możliwe alergie - skóra niemowlęta jest bardzo wrażliwa. Zwykłe pieluchy zawierają barwniki, żele, materiały syntetyczne, które mogą przyczynić się do alergii skórnej u maluszka. Niekorzystne dla środowiska - jednorazowe pieluchy są uważane za produkty nieprzyjazne i niebezpieczne dla środowiska. Zarówno ich produkcja jak i proces utylizacji. Tony jednorazowych pieluszek zawierających plastik, mocz, kał, papier co roku trafiają do rzek i na wysypiska śmieci. Stanowi to ogromne zagrożenie dla środowiska.

pixel