Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Drewniane instrumenty muzyczne

( ilość produktów: 1 )

„Pa-nie Ja-nie! Pa-nie Ja-nie! Ra-no wstań! Ra-no wstań!” – tę piosenkę pamięta zapewne każdy z nas, a jej melodia przypomina się już po pierwszych słowach tego tekstu. Piosenkę dla dzieci „Panie Janie” można bowiem nie tylko śpiewać, ale również wygrywać na różne sposoby! Kto z nas nie próbował swych sił na cymbałkach? To dopiero była zabawa! W tym przypadku, pora na zmiany! Teraz najmłodsi przejmują pałeczkę! A może tamburyn?

Jak wspomóc rozwój muzyczny dziecka, czyli kilka słów o drewnianych instrumentach muzycznych. 

 

Współczesne badania naukowe jasno dają do zrozumienia, że rozwój muzyczny dziecka, ma ogromny wpływ na inne dziedziny jego życia. Wspomaga m.in naukę języków, zdolności matematyczne, koordynację, wyobraźnię oraz kreatywność. Warto więc zadbać, aby dziecko często brało udział w zabawach melodyczno-rytmicznych i rozwijało się w bogatym muzycznie środowisku. Dobrze kiedy dziecko każdego dnia otoczone jest różnorodnym światem muzyki i ma możliwość eksplorowania go w swobodny sposób. W domu lub przedszkolu wspomogą nas w tym drewniane instrumenty muzyczne. 

Dlaczego warto sięgnąć po drewniany instrument muzyczny?

Instrumenty muzyczne drewniane wyróżniają się trwałością i jakością. Z pewnością są to zabawki, które edukują i rozwijają. Jest to niewątpliwy atut szczególnie przy młodszych dzieciach, którym zdarza się jeszcze upuścić jakieś przedmioty. Drewniane instrumenty muzyczne są bardziej wytrzymałe, dzięki czemu zostaną z nami na dłużej. Dzięki użyciu naturalnych materiałów mamy też pewność, że drewniane instrumenty muzyczne dla dzieci są bezpieczne w użytkowaniu oraz sprzyjają środowisku. 

Jakie spotykamy rodzaje instrumentów drewnianych?

Drewno to przyjazny materiał, z którego można stworzyć naprawdę różnorodną i bogatą ofertę instrumentów muzycznych. Wśród najbardziej popularnych znajdziemy instrumenty dęte drewniane, takie jak flety proste, czy różnego rodzaju gwizdki. Inną popularną grupą drewnianych instrumentów muzycznych są instrumenty perkusyjne. Tutaj spotykamy się z naprawdę szerokim wyborem, zaczynając od tamburynów i bębenków przez kastaniety, tonbloki, guiro, marakasy i deszczownice, na drewnianym zestawie perkusyjnym kończąc. Nie możemy również zapomnieć o drewnianych instrumentach muzycznych z grupy strunowych. Należą do nich m.in banjo i ukulele, na których śmiało można akompaniować sobie do wielu piosenek. 

Jak najlepiej wybrać instrument drewniany dla dziecka? 

Przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo użytkowania i jakość wykonania. Najlepiej jest sięgać po instrumenty muzyczne dla dzieci  sprawdzonych i certyfikowanych firm. Drugą kwestią jest dopasowanie instrumentu do wieku i możliwości dzieci. Najmłodsi melomani chętnie eksperymentują z instrumentami perkusyjnymi, zaczynając od zwykłych grzechotek. Trochę starsze maluchy, mogą już próbować swoich sił przy instrumentach dętych drewnianych. Kolejnym etapem może być sięgnięcie po bardziej zaawansowane instrumenty strunowe. Takim instrumentom mogą przyjrzeć się również rodzice, którzy po krótkim przygotowaniu z łatwością posłużą się nimi do akompaniowania podczas wspólnych śpiewów i zabaw. Dodatkowym atutem instrumentów będzie przyjazna kolorystyka i zachęcająca, ale jednocześnie minimalistyczna estetyka, dzięki czemu instrumenty staną się jeszcze bardziej atrakcyjne dla małego odbiorcy.

 

Ze względu na walory edukacyjne dobrze jest, gdy dziecko otacza się różnorodną muzyką, a tym samym różnorodnymi instrumentami.  Dobrze jeśli w jego zasięgu znajdują się instrumenty z różnych grup, co pozwala na swobodne eksperymentowanie z ich brzmieniem. Nie możemy jednak zapominać o tym, że najlepszy instrument muzyczny to taki, który wnosi radość do wspólnego muzykowania i pomaga budować piękne wspomnienia spędzonego razem czasu.  

Zwariowane melodie

Drewniane instrumenty muzyczne dla dzieci to idealne rozwiązanie dla najmłodszych, które stanowi ciekawą formę zabawy, a jednocześnie nauki. Rozwój muzyczny najmłodszych jest niezwykle ważny - szczególnie w początkowym procesie ich dorastania. Gra na wszelkiego rodzaju instrumentach i wygrywane brzmienia wpływają bowiem na zdolności manualne dziecka, jego zdolności logicznego myślenia oraz wspomagają wyobraźnię. Kraina dźwięków i melodii od zawsze fascynowała najmłodszych, dlatego już od najwcześniejszych lat życia dziecka, warto krzewić tę miłość do sztuki. Jak? Oferując im drewniany sprzęt muzyczny dla dzieci!

W krainie dziecięcych dźwięków

Sens słów „muzyka łagodzi obyczaje” jest bardzo złożony. Skupiając się jednak na dzieciach i ich potrzebach rozwojowych, można to rozwinąć do przekonania, że działa ona kojąco, uspokaja, a przede wszystkim pozwala wyrazić swoje własne myśli i uczucia. Rozwijanie artystycznych zdolności dziecka to bardzo kreatywne zajęcie, które sprawia maluchom niesamowitą przyjemność. W kategorii tej znajdują się zarówno drewniane zabawki muzyczne dla dzieci od marki Plan Toys, jak i fantastyczne sprzęty wielofunkcyjne od marki B.Toys, które bez trudu wprowadzą najmłodszych w ten melodyjny i piękny świat muzyczny. Niezależnie od tego czy będzie to bęben, banjo, perkusja, czy też ksylofon, Twoja pociecha będzie zachwycona! Zamień swój salon w scenę muzyczną i wspólnie z maluchem zagrajcie prawdziwy koncert przed publicznością złożoną z domowników! Radości nie będzie końca!

Zobacz również:

Pieluchy tetrowe | Pieluchy wielorazowe | Pieluszki bambusowe | Pieluchy flanelowe | Ekologiczne środki czystości | Proszek do prania dla niemowląt | Nosidełko tula | Chusteczki nawilżane | Kosmetyki dla dzieci | Pieluchy na basen | Pieluszki muślinowe | Chusta do noszenia dziecka

pixel