Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Puzzle i układanki

( ilość produktów: 15 )

Zabawy logiczne i konstrukcyjne są wręcz uwielbiane przez dzieci. Dopasowywanie brakujących elementów, projektowanie wspaniałych konstrukcji i świadomość tego, że powstaje „coś” z niczego, to najcudowniejsze uczucie dla małego człowieka, który dopiero poznaje świat i jego aspekty. Zabawy z wykorzystaniem puzzli i układanek są bardzo absorbujące ze względu na swą specyfikę. W krainie niesamowitych budowli i pięknych widoków powstałych z kolorowych elementów nie liczy się bowiem nic poza nimi samymi. Brzmi ciekawie? I to jak!

Szukasz pomysłu na udany prezent dla swojej pociechy?

Podaruj jej drewniane puzzle - niech wypełnią jego dzień twórczą i radosną zabawą. Puzzle drewniane – czy są bezpieczne? Układanki drewniane, gry i akcesoria to najbezpieczniejsze zabawki dla dzieci w każdym wieku. Materiał, z jakiego zostały wykonane, jest niezwykle trwały, co utrudnia jego zniszczenie, a tym samym gwarantuje bezpieczną zabawę. Drewno to także surowiec, który nie uczula i nie podrażnia dziecięcej skóry. Puzzle drewniane dla dzieci są także pozbawione ostrych kantów i krawędzi. Ponadto w zależności od wieku, dla którego są dedykowane, posiadają na tyle duże elementy, aby dziecko nie mogło ich połknąć czy się nimi zadławić.  

Drewniane układanki dla dzieci najmłodszych - jakie są najlepsze?

Najlepsze drewniane układanki dla najmłodszych dzieci to takie, które: pełnią funkcje edukacyjne – uczą rozpoznawania kształtów; są niezbyt skomplikowane (posiadają niewiele elementów) – dzięki czemu nie zniechęcają malucha do zabawy; rozwijają sprawność manualną – są lekkie i tak dopasowane do małych rączek, by dziecko mogło swobodnie nimi manipulować; posiadają ciekawe dla dziecka wzory – najmłodsze dzieci chętnie lubią, gdy ich zabawki są kolorowe i zabawne; zapoznają z różnymi dźwiękami – są to odgłosy zwierząt, które dziecko z chęcią będzie samo naśladowało. Najlepsze drewniane puzzle dla dzieci najmłodszych to te zdobione ich ulubionymi motywami. Wśród nich niepodzielnie królują puzzle drewniane ze zwierzątkami. Uśmiechnięte misie, motylki czy dzikie zwierzęta zachęcają do spędzania z nimi czasu. Dodatkowo oswajają maluchy z nowymi nazwami i uczą rozpoznawania określonych gatunków.  

Puzzle drewniane dla dzieci starszych – dlaczego warto je kupić?

Układanki drewniane dla dzieci starszych to zabawki, które przede wszystkim wspierają ich rozwój w takich ważnych obszarach jak: wyobraźnia; koncentracja; uważność; spostrzegawczość.   Układanka drewniana dla starszaka to także doskonałe narzędzie do ćwiczenia pamięci. Podobne funkcje pełnią drewniane logiczne gry dla dzieci typu MEMO.

Więcej niż zabawa

Dostępne w tej kategorii, układanki drewniane dla dzieci stanowią świetną formę zabawy, podczas której maluch ćwiczy zdolność logicznego myślenia, wyobraźnię, umiejętność empatii oraz zręczność w swych malutkich paluszkach. Ponadto, zabawy w takiej formie rozbudzają dziecięcą kreatywność, doskonalą rozwój spostrzegawczo-ruchowy, a jednocześnie wdrażają do skupienia uwagi i uczą obserwacji. W końcu nauka przez zabawę to najbardziej inspirujące zajęcie dla małego dziecka!

Drewniana radość

Puzzle drewniane dla dzieci oraz układanki wykonane z tego samego tworzywa to bezpieczny i trwały wybór, który z pewnością przypadnie do gustu każdego malucha. Znajdujące się w tej kategorii zestawy od marek takich jak Plan Toys®, Melissa and Doug® czy też Goki® to gwarancja fascynującej zabawy pełnej niezapomnianej radości! Sekret tych modeli tkwi przede wszystkim w materiale, z którego zostały wykonane, a dokładniej – w drewnie kauczukowym. Układanki i puzzle wykonane z drewna kauczukowego cechują się bowiem dużą wytrzymałością, a ponadto odpornością na różnego rodzaju bakterie, grzyby i pleśnie, dzięki czemu mamy pewność, że nasze produkty są nie tylko ekologiczne, ale i bezpieczne.

 

pixel